Sabah 6’da Uyanmanın 6 Mucize Faydası

Hayatım boyunca hiç “gece kuşu” olamadım, ben hep “sabah horuzu” :). Gece kaçta uyumuş olursam olayım sabah erken uyanabilmek kendimle ilgili en sevdiğim özelliklerimden biri olabilir. Şimdi bu yazımda sizlerle sabah 6’da uyanmanın 6 mucize faydasından bahsedeceğim.
Öncesinde bir sabahımı içeren Sabah Rutinim videomu izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli.

1. Sabahları Maksimum Seviyede Yaratıcı Olursunuz

Sabah erken uyandığınızda aklınıza gelen fikirleri, yapmak istediklerinizi bir düşünün hatta bir deftere not alın. Bütün gece dinlenmiş bir beyin ve iyi uyku uyumuş beden sabah uyandığında en verimli dakikalarında çok daha yaratıcı fikirler üretecektir.

2. Daha Düzenli Bir Hayatınız Olacak

Normalde 7 de uyandığınızı ve bundan sonra 1 saat erken uyanmaya karar verdiğinizi varsayalım. İşte en basit haliyle tüm gününüzü planlamanız için ekstra 1 saatiniz oldu bile! Yapacaklarınızı listeleyebilir, gün içinde halletmeniz gereken ne varsa notlarınızı düzenleyebilir, günlerinizi, haftalarınızı hatta hayatınızı bu şekilde düzene sokabilirsiniz.

Erken kalkan yol alır. – Atasözü

3. Pozitif ve Huzurlu Olmak Kolaylaşacak

Bir sabah güneş doğmadan önce uyanıp, gün doğumunu izleyin o zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız. Sabahın ilk ışıklarının yüzünüze vurduğunu ve o tatlı sıcak anın sessizliğini hayal edin. Anın tadını çıkarın ve kendinizi bu görsel şölenle ödüllendirin. Bu gün doğumunu görebildiğiniz için ne kadar şanslı olduğunuzu düşünün, hayatta olmanın farkına varın.

4. Al Nefeeees Şimdi Veeeer

Zamanım yok diyemezsiniz çünkü erken uyandınız ve spor yapmak için başka bahaneniz kalmadı. İlla 40 dk koşu ya da HIIT yapmak zorunda değilsiniz ama 15 – 20 dakikalık bir yoga, meditasyon ya da pilates yapmak günün geri kalanında daha enerjik ve zinde kalmanız için faydalı olacaktır.

5. Kahvaltı Yapmadan Asla

Sabah kahvaltı yapmayı seviyor ancak işe/okula geç kalma telaşıyla kahvaltıyı atlayıp evden çıkıyorsanız artık doya doya kahvaltı yapacak vaktiniz olduğunu hatırlatmak isterim…

6. Sabah Rutininiz Sizi Başarıya Ulaştırır

Yukarıdaki tüm maddeleri birer birer uyguladığınızda daha başarılı olmak kaçınılmaz olacak. Başarılı iş insanlarının, birbirinden farklı olsa da mutlaka bir sabah rutinine sahip olan insanlar olması tesadüf olamaz, öyle değil mi?

Herkese keyifli sabahlar ve sağlıklı, huzurlu, mutlu günler dilerim.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir